logo

TDS® Kullanıcı El Kitabı

TDS® Kullanıcı El Kitabı

Yabancılara Türkçe öğretimi ölçme ve değerlendirme alanına yönelik TDS® Kullanıcı El Kitabı’mız uzman TDS® Ekibimiz tarafından akademisyenler desteği ile hazırlanmıştır.

 

Yayınladığımız kitapta, Türkçe Dil Sınavı TDS® sisteminde öğrencilerin akademik dil yeterliklerini ölçme veya muafiyetlerini belirleme amacıyla uygulanan ilgili seviyelerdeki öğrencilerin akademik dil yeterliklerinin belgelendirildiği sınavlara kullanıcı olarak hazırlanmalarına yöneliktir.

 

Kitapta, TDS® sistem tanıtımı, kural ve talimatlar, okuma, dinleme, yazma ve konuşma dil becerilerine göre soru tipleri ve çözümleri hakkında bilgiler yer almaktadır. 18.07.2022 tarihinde yayınlanan kullanıcı el kitabımız Türkiye’de bulunan tüm Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezlerine ücretsiz olarak dağıtılmıştır.

 

Yabancılara Türkçe öğretimi ölçme ve değerlendirme alanında yaptığımız çalışmalar sonucunda ortaya çıkardığımız TDS® Kullanıcı El Kitabı’nı Türkçe eğitimi alan ve ihtiyacı olan öğrencilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyarız ve onların faydalanmalarını temenni ederiz.

 

Paylaş :

Etiket :