logo

TDS® Yabancılar için Türkçe Soru Bankası A1-A2

TDS® Yabancılar için Türkçe Soru Bankası A1-A2

 

Türkiye ve dünyada yabancı dil olarak Türkçe öğrenen bireylerin kendi kendilerine yeterliliğini ölçebileceği soru kaynağı yetersizliği ve alanda kendilerini ölçmek amacıyla kullanabilecekleri pratik yapabilecekleri soru bankalarının olmayışı Türkçe öğrenme heveslerini kırarak dil öğrenmelerini olumsuz etkilemektedir. Soru bankaları serisinin ilki olarak hazırlanan bu çalışma örnek video çözümleri ve gerektiğinde bireyin ulaşabileceği konu anlatımı dokümanları ile Türkçe düzeylerini gelişimine katkı sağlayacaktır.

 

Ölçme ve değerlendirmede uzman TDS® ekibimiz tarafından hazırlanan Türkçe A1-A2 Soru Bankamız ‘Diller için Avrupa Ortak Başvuru Metni’nde yer alan yeterliliklere ve TDS® Kılavuzu’na uygun olarak dört temel becerisi kapsamaktadır. Yabancılara Türkçe öğretimi alanında ilk çalışmayı teşkil ederek bu alanda tasarlanacak materyaller için de örnek olması ummakla birlikte 26.01.2024 tarihinden itibaren dijital ortamda yayınlanmıştır. Başlangıç olarak temel seviyede hazırlanmıştır, diğer seviyelerin de çalışmaları devam etmektedir.

 

TDS® Ekibimizin üstün gayret ve emeklerinin ürünü olan bu çalışmanın başta Türkçeye, yabancı dil olarak Türkçe öğrenenlere daha sonrada alanın ilgililerine faydalı olmasını temenni eder, tüm katkısı bulunanlara teşekkürlerimizi sunarız.

 

Paylaş :

Etiket :